DİGER BİLİMSEL ALANLARDA YENİ GELİŞMELER

VİKİNG TARİHİ MEZAR YAZILARI DEŞİFRE EDİLDİ "ALLAH VE ALİ"

VİKİNG MEZARLARINDA ALLAH VE ALİ YAZILARI

     İsveç'teki araştırmacılar Viking tekne mezarlarından mezarlık kostümleri içine dokunan Arap sembolleri buldu. Bu keşif, gazeteci Tharik Hussain'e göre İskandinavya'da İslam'ın etkisi hakkında yeni bir merak uyandırıyor.

     Bu kıyafetler Viking döneminin tipik mezar kıyafetleri arasında sınıflandırılarak 100 yıl boyunca saklanmış. Ancak giysiler hakkında yeni bir araştırma ile birlikte 9. Ve 10. Yüzyıldaki Vikingler ve Müslümanlar arasındaki ilişki ile ilgili yeni bulgular elde edildi.

Devamını Okumak için Tıklayınız.

BEŞERİ BİLİMLER İÇİN ELEŞTİREL DÜŞÜNME ÖĞRETİMİ PSEUDOSCİENCE (SÖZDEBİLİM) İNANCINI AZALTIR

Beşeri bilimler için eleştirel düşünme öğretimi pseudoscience (sözdebilim) inancını azaltır

     North Carolina State University araştırmacıları tarafından yapılan yeni bir araştırma, beşeri bilimler dersinde eleştirel düşünme becerilerinin öğretilmesinin, gerçekler tarafından desteklenmeyen "pseudoscience" in öğrenci inançlarını önemli ölçüde azalttığını bulmaktadır.

     NC State'deki psikoloji bir yardımcı profesörü olan Anne McLaughlin, 'sahte haberlere ilişkin ulusal tartışma göz önüne alındığında eleştirel düşünmenin (ve eleştirel düşünmeyi öğreten sınıfların) her zamankinden daha önemli olduğu açıktır "diyor.

Devamını Okumak için Tıklayınız.

.
.